Ознака: белгиски власти

Пуџдемон им се предаде на белгиските власти

Поранешниот лидер на Каталонија, Карлес Пуџдемон, им се предаде денеска на белгиските правосудни органи откако Шпанија издаде нов налог за негово апсење по пресудата...