14.8 C
Skopje
18.6.2021 - 1:58

Ознака: Белгиоја

Гаф на Твитер ги откри доверливите цени на вакцините за ЕУ

Белгиската државна секретарка за буџет, Ева де Бликер, вчера на Твитер случајно објави табела со цените на секоја набавена ковид-вакцина од страна на Европската...