Ознака: бела куќа

Прегратки, пцости и бесмислици на бизарната средба во Белата куќа

Раперот Канје Вест уште еднаш потврди дека е меѓу најголемите поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп, за време на неговата вчерашна посета на Белата...

Меланија Трамп не смее да отвори прозорец, но барем доби сопствен...

Животот на првата дама на САД, Меланија Трамп, наликува на оној на златна рипка во аквариум, со што многумина прават шеги на нејзина сметка,...

Белата куќа остана без струја за време на обраќање на Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера имаше средба со група конгресмени во Белата куќа во врска со неговите разговор со Владимир Путин, при што за...

ВИДЕО: Дупки во тревникот на Белата куќа

Медиумската мрежа Гласот на Америка јави дека нејзиниот новинар Стив Херман забележал „големи дупки“ во тревникот на Белата куќа во близина на просториите за...

Поглед одблизу на одвоениот живот на Доналд и Меланија Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија имаат исклучително одвоени дневни рутини, открива „Вашингтон пост“. Тој станува во 5.30 часот наутро, по што...

Бела куќа: Трамп не побара намалување на бројот на војници во...

Белата куќа денеска ги негираше информациите дека американскиот претседател Доналд Трамп побарал од Пентагон да подготви мислење за намалување на бројот на припадници на...

Макрон ќе му подари на Трамп даб за паркот на Белата...

За време на посетата на САД, францускиот претседател Емануел Макрон ќе му подари на американскиот колега Доналд Трамп даб, симбол на силни врски меѓу...