Ознака: бела куќа

Трамп има потешкотии во наоѓањето нова „вреќа за удирање“

Американскиот претседател Доналд Трамп не успеа да го убеди малку познатиот 36-годишен политички оперативец Ник Ајерс да биде шеф на неговиот кабинет, и покрај...

Судот нареди Белата куќа да ја врати акредитацијата на новинарот на...

Американскиот федерален судија и нареди на Белата куќа веднаш да ја обнови акредитацијата на новинарот на Си-Ен-Ен, Џим Акоста. Акредитацијата на Акоста му беше одземена...

Трамп негира дека има поделби и разногласија во Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите си течат мазно, објави Трамп...

Фокс Њуз се приклучува кон тужбата на Си-Ен-Ен против Белата куќа

Телевизијата Фокс Њуз соопшти дека се приклучува кон тужбата на Си-Ен-Ен против Белата куќа за одземањето на акредитацијата на телевизискиот новинар Џим Акоста. – Акредитациите...

Кучињата не би го пуштиле Трамп да игра покер со нив

Барак Обама е познат како љубител на модерната уметност, Џорџ В. Буш се занимава со сликање, додека вкусот за уметност на американскиот претседател Доналд...

Прегратки, пцости и бесмислици на бизарната средба во Белата куќа

Раперот Канје Вест уште еднаш потврди дека е меѓу најголемите поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп, за време на неговата вчерашна посета на Белата...

Меланија Трамп не смее да отвори прозорец, но барем доби сопствен...

Животот на првата дама на САД, Меланија Трамп, наликува на оној на златна рипка во аквариум, со што многумина прават шеги на нејзина сметка,...

Белата куќа остана без струја за време на обраќање на Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп вчера имаше средба со група конгресмени во Белата куќа во врска со неговите разговор со Владимир Путин, при што за...

ВИДЕО: Дупки во тревникот на Белата куќа

Медиумската мрежа Гласот на Америка јави дека нејзиниот новинар Стив Херман забележал „големи дупки“ во тревникот на Белата куќа во близина на просториите за...

Поглед одблизу на одвоениот живот на Доналд и Меланија Трамп

Американскиот претседател Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија имаат исклучително одвоени дневни рутини, открива „Вашингтон пост“. Тој станува во 5.30 часот наутро, по што...