10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 17:33

Ознака: бела куќа

Новите доверливи писма од Белата куќа не одат во прилог на...

Американските медиуми објавија доверливи електронски писма од администрацијата, добиени од организацијата „Центар за јавен интегритет“, која се занимава со новинарски истражувања. Според нив, буџетскиот...

Белата куќа: Подготовката на обвинение против Трамп е лакрдија

Белата куќа потврди дека нема да учествува во работата на Претставничкиот дом во постапката за подготовка на формално обвинение против американскиот претседател Доналд Трамп,...

Животот во Белата куќа го разниша односот помеѓу Меланија и Иванка...

Меланија и Иванка Трамп несомнено се најважните жени во животот на американскиот претседател Доналд Трамп. Двете се гламурозни и ја следат модата. Двете се...

„Минионот“ го збуни Трамп и го насмеа светот

  Како дел од одбележувањето на Ноќта на вештерките во Белата куќа, американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија им поделија бонбони и чoколади...

Администрацијата на Трамп нема да соработува во истрагата за отповикување

Белата куќа го извести Претставничкиот дом на Конгресот дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да соработува во истрагата за отповикување, нарекувајќи ја „неуставна“...

Разговорите со Путин и со Бин Салман не се достапни за...

Белата куќа го ограничи пристапот до записите од телефонските разговори кои американскиот претседател ги имаше со лидерите на Русија и на Саудиска Арабија, со...

Читањето меѓу редови прикажува поинаква приказна за Иванка Трамп

Иванка Трамп е загрижена дека САД имаат проблем со екстремистите што се залагаат за бела надмоќ. Ќерката на американскиот претседател Доналд Трамп упати апел...

Белата куќа прокиснува

Обилен дожд предизвика поплави на улиците во Вашингтон, а во одредени делови за само еден час беше соборен рекордот. Надлежните соопштија дека од автомобилите кои...

За што се разговараше на тајниот седумчасовен состанок на Капитол Хил?

Поранешниот државен секретар на САД, Рекс Тилерсон, синоќа остварил тајна средба со водечките луѓе на Демократската и Републиканската партија од Комитетот за надворешни работи...

Водич за преживување во Белата куќа на Трамп

Додека со невидена брзина се работи на владината реконструкција во Западното крило, „преживеаните“ ја усовршија уметноста на фалење на шефот Атлантик Сите промени на американската администрација...