Ознака: Белата куќа

Макрон пристигна во Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија ги пречекаа денеска во Белата куќа францускиот претседател Емануел Макрон и неговата сопруга Брижит, јави Си-Ен-Ен. Тоа...

Бела куќа: Мисијата во Сирија забрзно се ближи кон крајот

Американската воена мисија во Сирија забрзано се ближи кон крајот, но се уште не е завршена и се уште нема план за повлекување на...