1 C
Skopje
16.1.2019 - 19:55

Ознака: без струја

Дел од Кисела Вода утре без струја

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците од ул. Саса – 2. ( ул.1513 ) во општина Кисела Вода. Како што информират од...

Делови на Центар и Ѓорче Петров утре без струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа делови од општина Центар и општина Ѓорче Петров утре ќе останат без електрична енергија. Од 8 до 15...

Утре без струја делови на Центар, Аеродром, Ѓорче Петров и Кисела...

Заради планирани технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа утре без електрична енергија ќе останат делови од општините Центар, Аеродром, Ѓорче Петров и Кисела Вода. Во периодот...

Делови на Карпош, Кисела Вода и Ѓорче Петров утре без струја

Заради изведување технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе бидат делови од општините Карпош, Кисела Вода, Ѓорче Петров. Во периодот од...

Утре без струја делови од Ѓорче Петров, Центар, Карпош и Петровец

Заради технички зафати во дистрибутивната електро – мрежа, без електрична енергија утре ќе бидат делови од општините Ѓорче Петров, Центар, Карпош и Петровец, информираат...

Делови на Рашче и Сопиште утре без струја

Дел од корисниците од село Рашче утре од 9:30 до 14:30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 10:00 до 13:30 часот без...

Делови од Кисела Вода и Центар утре без струја

Од 8.30 до 13 часот утре без снабдување со струја ќе бидат дел од корисниците од улиците „Јустинијан Први“, „Славка Динкова“, „Гандиева“, „Андреја Петковиќ“ и...

Делови на Чучер-Сандево и Карпош без струја

Делови од општините Чучер Сандево и Карпош утре во одреден период од денот нема да имаат струја. Како што соопшти РЦУК, од 09:30 до 14:00...

Дел од Кисела Вода и Долно Свиларе утре без струја

Корисниците од дел од улицата „Христо Татарчев“ во општина Кисела Вода утре од 8.30 до 11.30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од...

Делови од Карпош, Центар, Ѓорче Петров и Аеродром утре без струја

Корисниците од улицата „Будимпештанска“ во општина Карпош утре од 12 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија. Од 9 до 11 часот,...