12.8 C
Skopje
18.10.2021 - 0:03

Ознака: без публика

Во Шпанија без публика, во Италија целосна пауза до 3 април

Во двете најсилни фудбалски лиги во Шпанија, Ла лига и Лига 2, по препорака од Министерството за здравство и спортскиот совет, натпреварите во наредните...

Мечот Македонија – Косово без публика

Да се забрани одржување спортски натпревари со публика во периодот од следните 30 дена во целата земја, пишува во одлуката на Владата Плејоф-мечот Македонија -...

Шампионатот на Формула 1 ќе се вози без публика

Трката за Големата награда на Бахреин во шампионатот на Формула 1 ќе се одржи без публика. Поради коронавирусот организаторите решија да ги затворат трибините. -...

Во Италија спорт без публика до 3 април

Ваквата одлука на италијанската влада е за запирање на ширењето на коронавирусот, а уредбата се однесува на сите области од земјата, вклучувајќи ги и...

Седум дена спортските мечеви да се играат без публика

Владата им препорача на организаторите на спортските настани сите спортски натпревари до 6 март да се играат без публика како една од основните мерки...