10 C
Skopje
23.10.2020 - 13:53

Ознака: без возачка дозвола

И натаму многумина возат пијани и без возачка дозвола

Петмина од вкупно 23 исклучени возачи од сообраќај управувале со моторно возило под дејство на алкохол, а 18 лица возеле без возачка дозвола изминатиов...