Ознака: без вода

Без вода дел од корисниците на булеварот „Видое Смилевски Бато“

Поради замена на затворач ф-80мм и дефект на приклучна цевка ф-80 мм на бул. „Видое Смилевски Бато“ број „85“ со прекинато водоснабдување денеска ќе...

Дел од жителите од Припор утре без вода

Корисниците од населбата Припор утре од 10 до 16 часот ќе имаат прекин во  водоснабдувањето.  Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, прекинот е поради  вградување „ЦМЦ“...

Без вода делови на Чаир и Центар

Без вода денеска од 9.00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Т.Ц. „Мавровка“, во општина Чаир. Како што информира Регионалниот центар за...

Без вода улицата „Прашка“ во Карпош

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата „Прашка“ бб во Општина Карпош. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи...

Поликлиниката „Јане Сандански“ и околината утре без вода

Без вода утре од 9 часот ќе останат корисниците од улицата „Коста Новаковиќ“ бр. 7 и 9 и поликлиниката „Јане Сандански“. Како што соопшти РЦУК-Скопје,...

Без вода дел од строгиот центар

Поради промена на вентил од „ф-2“ на ул. „Никола Вапцаров“ бб кај Тренд во населба Центар, утре од 9 часот прекин во водоснабдувањето...

Без вода денеска дел од улицата „Козле“

Поради уличен дефект  ф100мм на улицата „Козле“, влез за Трнодол, денеска ќе биде во прекин водоснабдување за  корисниците на дел од таа улица. Како што...

Дел од булеварот „Јане Сандански“ денеска без вода

Корисниците од булеварот „Јане Сандански“ од зградите со број: 51, 53, 41, 47 и 49 во општина Аеродром денеска од 10:00 часот се без...

Во Сопиште утре можни прекини во водоснабдувањето

Во селото Сопиште утре се можни мали прекини во водоснабдувањето поради чистење и хлорирање на резервоарот за питка вода „Сопиште“. Од Регионалниот центар за управување...

Повремен прекин на водоснабдувањето на Добри Дол во Сопиште

Мали прекини во водоснабдувањето во селото Добри Дол во Општина Сопиште ќе има денеска и утре, најави Јавното претпријатие Водовод и Канализација. Како што информираат...