Ознака: без вода

Дел од жителите од Маџир Маало утре без вода

Дел од жителите од Маџир Маало во општина Центар утре од 8.30 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.  Како што информира ЈП „Водовод и канализација“...

Дел од општина Бутел утре без вода

Корисниците од улиците „Бутелска“, „Призренска“, „Коле Канински“, „Марко Крале“ и „Галичник“ во општина Бутел утре од 9:00 часот ќе останат без вода за...

Дел од општина Центар утре без вода

Поради отстранување дефект на затворач од водоводна мрежа со пречник Ф-125мм на улицата „Орце Николов“ бб, кај фонтаната на плоштад „Македонија“, утре ќе има...

Без вода утре дел од општина Центар

Поради поставување водоводен приклучок ф - 80мм на ул. „Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ бр.12 утре без водоснабдување ќе останат корисниците од оваа улица и улиците...

Без струја повеќе делови во Скопско, без вода корисници од Кисела...

Поради изведување технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците на општина Илинден и Сарај.       Од 10:00 до 11:30...

Дел од Кавадарци без вода поради дефект

Дел од Кавадарци утрово остана без вода за пиење поради дефект на водоводната мрежа. - Се работи за улиците „Игман”, „Словенска”, „Козара”, „29 Ноември” и...

Дел од Демир Капија без вода до околу 14 часот

Дел од Демир Капија денеска е без вода за пиење до околу 14 часот, поради голем дефект на главната водоводна мрежа. Без водоснабдување утрово од...

Без вода дел од корисниците на булеварот „Видое Смилевски Бато“

Поради замена на затворач ф-80мм и дефект на приклучна цевка ф-80 мм на бул. „Видое Смилевски Бато“ број „85“ со прекинато водоснабдување денеска ќе...

Дел од жителите од Припор утре без вода

Корисниците од населбата Припор утре од 10 до 16 часот ќе имаат прекин во  водоснабдувањето.  Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, прекинот е поради  вградување „ЦМЦ“...

Без вода делови на Чаир и Центар

Без вода денеска од 9.00 часот до завршување на работите ќе бидат корисниците од Т.Ц. „Мавровка“, во општина Чаир. Како што информира Регионалниот центар за...