5.1 C
Skopje
11.11.2019 - 9:54

Ознака: без вода

Дел од Карпош денеска без вода

Корисниците од улиците „Софиска“, „Његошева“ и „Бриселска“, како и оние што живеат на дел од „Женевска“ денеска од 9.30 часот нема да имаат вода. Прекинот,...

Дел од населбата Центар утре без вода

Корисниците на дел од улицата „Христо Смирненски“ и дел од улицата „Борка Талевски“ утре ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Прекинот е поради изведување на приклучок...

Без вода утре дел од Центар

Без вода утре од 9 часот ќе бидат корисниците на потегот од улицата „Аминта Трети“ до улицата „Мирослав Крлежа“. Како што соопшти Регионалниот центар за...

Без вода утре корисниците од улицата „Орце Николов“

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот до завршување на работите ќе имаат корисниците од ул.„Орце Николов“ во Скопје, на потегот од ул.„Аминта Трети“ до...

Делови од Кисела Вода и Центар утре без вода

Без водоснабдување утре од 10 часот ќе биде хотелот „Парк“ и корисниците во околината на Градскиот парк и стадионот „Филип Втори“, соопшти Регионалниот центар...

Утре без вода дел од Карпош

Поради санирање дефект на шибер ф-200 мм, крстосница од бул. „Митрополит Теодосиј Гологанов“ со улицата „Њу Делхиска“ во Карпош, утре ќе биде прекинато водоснабдувањето...

Дел од Автокоманда денеска без вода

Од 9.30 часот денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците од населбата Автокоманда, висока зона. Како што соопшти Дежурно-информативниот центар на ЈП „Водовод...

Дел од Аеродром утре без вода

Дел од корисниците лоцирани на улицата „Новопроектирана“ 2 во Реонски центар Аеродром утре од 9 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето. Како што соопшти Дежурно-информативниот...

Поради дефект без вода дел од Аеродром

Поради уличен дефект од Ф-80мм на булевар „Јане Сандански“ до Мајчин Дом во населба Аеродром прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улицата „Васко...

Без струја дел од Усје и Ново Село, без вода дел...

Дел од корисниците од селото Усје утре од 9 до 15 часот ќе бидат без електрична енергија. Во периодот од 9 до 14 часот утре...