Ознака: „безбедносна зона“

Турција ќе врати два милиони бегалци во Сирија

Портпаролот на турскиот претседател, Ибрахим Калин, изјави дека Турција сака силите на сириската Влада да се повлечат од пограничното подрачје, за да може Анкара...

Турција формира „безбедносна зона“ во Сирија

Претседателот Реџеп Таип Ердоган изјави дека Турција ќе формира безбедносна зона од 32 км во Сирија, како што предложи претседателот на САД Доналд Трамп....