Ознака: бегство

Обвинителството нема да бара кривична одговорност за бегството на Мијaлков

Jавниот обвинител кој постапуваше во предистражната постапка отворена по повод недостапноста на обвинетиот С.М. при обид да му се врачи решение за куќен притвор,...

Уапсен криминалец во бегство, кој треба да издржи 10-годишна казна во...

Во вечерните часови на 19 мај на булеварот „Мајка Тереза” во Скопје, бил лишен од слобода Р.К. (36) од Скопје, по добиена судска наредба,...

Скопјанец со „бмв“ удрил во девојче и избегал

Скопјанец удрил во малолетно девојче на улицата Лазар Трповски по што го напуштил местото на несреќата. Од МВР информираат дека станува збор за 28-годишник од...

АНБ за Камчев: Ако постојат сознанија за бегство, должни сме да...

Доколку постојат основи на сомневање дека се подготвува, организира или е извршено кривично дело за кое се гони по службена должност, Агенцијата е должна...

Двоецот што го организираше бегството на Карлос Гон ќе се соочи...

Таткото и синот обвинети дека заедно го организирале бегството од Јапонија на поранешниот претседател на „Нисан“ Карлос Гон, наводно биле екстрадирани од американската влада...

Масовно бегство на затвореници на Хаити

Повеќе од 400 осуденици избегаа од затворот на Хаити, недалеку од главниот град Порт-о-Пренс. Во извештајот на локалните власти се наведува дека 25 лица загинале...

Заев: Мијалков избега и тоа што се појави не е олеснителна...

Правдата е обезбедена и ќе има повеќе и почесто и ќе следува ваков одговор кога некој ќе сака да си игра со правдата, порача...

Пронајдена затвореничка што избегала од Идризово

Утрово во Прилеп полициски службеници ја приведоа Ј.Ш.(30) од Прилеп, за која била распишана потерница од затворот „Идрозово“ во Скопје. - Таа била во бегство...

Седумдесет и седумгодишен возач во Скопје удрил во пешак и избегал

Седумдесет и седумгодишен старец со автомобил удрил во пешак и избегал. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во Скопје на крстосницата од бул.„Гоце...

Пациентка заболена со коронавирус избегала од струмичката болница

Педесет и осумгодишна жена од струмичкото село Вељуса избегала од струмичката болница, каде што била хоспитализирана, соопшти МВР. - Во период од 2.11.2020 до 7.11.2020...