15.8 C
Skopje
29.9.2021 - 3:38

Ознака: бегство

Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. - На 26.09.2021 во 15.47 часот во СВР...

Ашраф Гани: Морав да избегам, инаку ќе завршев како Наџибула

Авганистанскиот претседател Ашраф Гани се обрати до јавноста. Гани, кој доби азил во Обединетите Арапски Емирати, се обрати до јавноста со видео порака на Фејсбук. Тој...

На аеродромот постојано се слушаа пукотници при моето хаотично бегство од...

Сведоштво на авганистанскиот новинар Рамин Раман за „Гардијан“ Денот кога талибанците го заземаа Кабул започна со повик од мој пријател во Германија. Тој ми рече...

Маж направил сообраќајна несреќа и избегал

Маж се дал во бегство откако направил сообраќајна несреќа на булеварот „Никола Карев“ и го напуштил местото. По добиени сознанија полицијата го пронашла, но тој продолжил...

Обвинетите Американци признаа дека му помогнале на Карлос Гон да избега...

Таткото и синот обвинети за помагање на бегството на поранешниот претседател на „Нисан“ Карлос Гон од Јапонија, каде што го очекуваше судење, се изјаснија...

Обвинителството нема да бара кривична одговорност за бегството на Мијaлков

Jавниот обвинител кој постапуваше во предистражната постапка отворена по повод недостапноста на обвинетиот С.М. при обид да му се врачи решение за куќен притвор,...

Уапсен криминалец во бегство, кој треба да издржи 10-годишна казна во...

Во вечерните часови на 19 мај на булеварот „Мајка Тереза” во Скопје, бил лишен од слобода Р.К. (36) од Скопје, по добиена судска наредба,...

Скопјанец со „бмв“ удрил во девојче и избегал

Скопјанец удрил во малолетно девојче на улицата Лазар Трповски по што го напуштил местото на несреќата. Од МВР информираат дека станува збор за 28-годишник од...

АНБ за Камчев: Ако постојат сознанија за бегство, должни сме да...

Доколку постојат основи на сомневање дека се подготвува, организира или е извршено кривично дело за кое се гони по службена должност, Агенцијата е должна...

Двоецот што го организираше бегството на Карлос Гон ќе се соочи...

Таткото и синот обвинети дека заедно го организирале бегството од Јапонија на поранешниот претседател на „Нисан“ Карлос Гон, наводно биле екстрадирани од американската влада...