6.5 C
Skopje
10.12.2019 - 18:22

Ознака: бебиња

Евростат: Во 2016 во ЕУ родени повеќе од 5,1 милион бебиња

Во текот на 2016 година, во земјите од Европската унија се родени повеќе од 5,1 милион бебиња, соопшти денеска Евростат. Во осум од 28 земји...

МЗ: Починатите бебиња се предвремено родени, се превземаат итни мерки

Во првите три месеци од годинава на Клиниката за гинекологија биле родени вкупно 1.155 бебиња. Од нив 144 биле предвреме родени и третирани на...