6 C
Skopje
15.11.2018 - 1:25

Ознака: бебе

Бебе оставено пред Домот за доенчиња во Битола

Женско бебе на возраст од околу една недела е оставено пред влезот на Домот за доенчиња во Битола.  Бебето е пронајдено вчера во 23:45 часот...

Секоe бебе во Албанија се раѓа со долг од три илјади...

Независно од иницијативите на Владата, на премиерот Еди Рама, за намалување на нивото на јавниот долг тој и понатаму останува загрижувачка појава за економијата.  Експертите...

Серена Вилијамс сака второ бебе

Американската тенисерка Серена Вилијамс многу сака да биде мајка. Тенисерката дури мисли да го остави спортот и да се концентрира на мајчинството. Во разговор со...

Србинка е првата жена на светот која роди бебе со пресадена...

Триесетиосумгодишна Србинка е првата жена на светот која роди бебе со пресадена матка, донирана од нејзината еднојајчена сестра близначка. Таа роди машко бебе тешко 2.970...

Бебе родено во париското метро доби 25 години бесплатно возење

Компанијата за градски превоз во Париз соопшти дека бебето родено во метрото ќе има право на бесплатен превоз во француската престолнина до својата 25...

Американски војник се бори за старателство над продадено бебе, за кое...

Американски војник води правна битка со сојузната држава Аризона за старателство над бебето што неговата отуѓена сопруга тврдеше дека починало, за да го продаде...

Родители си дошле од болница со туѓо бебе

Бебиња биле заменети при отпуст на мајка во Клиничкиот центар на Црна Гора(КЦЦГ), јавуваат црногорските медиуми. Прв што забележал нешто необично бил таткото, кој видел...

Влијанието на стресот кај мајката врз развојот на мозокот кај бебето

Во некоја од скорешните колумни во „Нова Македонија“ зборувавме за тоа како влијае стресот на некои мозочни функции, особено на помнењето. Покажавме, врз база...

Почина седуммесечно бебе од велешкото село Бузалково

Во Општата болница во Велес било донесено починато седуммесечно бебе од велешкото село Бузалково. - Од извршениот разговор со родителите било констатирано дека околу 11.30...