Ознака: бебе

Меган Маркл е бремена

Меган Маркл и принцот Хари го чекаат своето прво бебе. Радосната вест наводно и ја открила на кралицата и остатокот од семејството на венчавката на...

Најдени тела на 11 бебиња скриени во погребална фирма во Детроит

Властите во Детроит, по анонимен повик, пронајдоа тела на 11 бебиња во распаѓање, скриени во таван на зграда на една погребна фирма во градот. Поручникот...

Гркинка се обидела од Македонија во Грција да го внесе нејзиното...

За да избегне затворска казна за кражба, 30-годишна Гркинка побегнала во Македонија, каде што се породила, а во понеделникот се обидела на преминот Евзони...

Шестмесечно бебе починало во Штип

Починато шестмесечно женско бебе од Штип, вчера во 10 часот било донесено од страна на таткото Џ.О. во штипската Клинчка болница. Како што соопшти МВР,...

Кривична за мајката на претепаното бебе

Полицијата  поднесе кривична пријава  до Основното јавно обвинителство во Скопје против К.М. (20) од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека сторила кривично дело „запуштање и малтретирање...

Три лица кривично ќе одговараат за случајот со бебето оставено пред...

Кривични пријави се поднесени против 17-годишната мајка од тетовско Желино која го остави своето новороденче пред Домот за доенчиња од Битола, како и против...

Каде исчезна грижата за најмладите?

Ситуацијата со градинките е крајно сериозна и навистина мачна како за родителите, така и за вработените во јавните установи, особено ако се има предвид...

Повредено петмесечно бебе во сообраќајка во Скопје

На улица „Коце Металец“ вчера се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки управувано од М.Т.(38) и патничко моторно...

МТСП: Работиме на расветлување на случајот со каснатото 11-месечно бебе

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека е запознато со случајот за каснатото 11 месечно бебе во скопската градинка Раде Јовчевски Корчагин,...

Тешко повреденото бебе во релативно стабилна здравствена состојба

Здравствената состојба на 14 - месечното новороденче, кое на 7 јули е примено со сериозни повреди на главата е релативно стабилизирана, не е на апарати за...