2.8 C
Skopje
7.12.2021 - 23:03

Ознака: бебе

Во Србија бебе од девет дена почина како последица од коронавирусот

Бебе од Крагуевац, на кое му била дијагностицирана инфекција со коронавирус веднаш по раѓањето, починало денес на Универзитетската детска клиника „Тиршова“ во Белград, пренесува...

Во Тунис жена бомбаш-самоубиец се разнесе заедно со своето бебе

Туниските власти соопштија дека жена бомбаш-самоубиец се убила себеси и своето бебе за време на антитерористичките операции во планинската зона во провинцијата Касирин. - Уште...

Србија: Притвор за жена која во контејнер го фрлила своето новородено...

Судот во Белград денеска одреди мерка притвор во траење од 30 дена за Б.П. (51), која е осомничена дека бебето на нејзината 23-годишна ќерка...

Девојче родено од ембрион замрзнат пред 27 години го собори рекордот...

Моли Гибсон е родена во октомври годинава, по 27 години од замрзнување на ембрионот. Ембрионот бил замрзнат во октомври 1992 година, па се до...

Баба го заразила двомесечното внуче во Битола

Откако на почетокот на пандемијата Битола го доби највозрасниот позитивен на ковид-19, кој беше на возраст од 84 година, а подоцна и највозрасниот заразен кој...

Македонија меѓу првите три земји во светот со најголем пад на...

Министерството за здравство информира дека според најновиот извештај на УНИЦЕФ, Македонија е меѓу првите три земји во светот со најголем пад на стапката на...

Родилка и нејзиното бебе починаа на Клиниката за гинекологија, внатрешна контрола...

Родилката која заедно со нејзиното бебе вчера попладне починаа на Клиниката за гинекологија не знаела во која недела е од бременоста, а ова и...

Малата Лана – најфотографираното бебе во Македонија

Лана е родена пред осум месеци во болницата „Ре-Медика“ и буквално десет минути по раѓањето стана постојана инспирација и модел на нејзиниот дедо Горан...

Скопјанец пријавил во полиција дека насилно било одземено неговото внуче

Скопјанец пријавил во полиција дека насилно било одземено едногодишното дете на неговата ќерка. Четириесет и тригодишениот маж од Скопје случајот го пријавил синоќа, откако околу...

Зголемен број на породувања во болницата во Чаир

Во Специјалната болница по гинекологија „Мајка Тереза“ во Чаир, евидентирано е зголемување на бројот на породувања во изминатите седум месеци, во споредба со истиот...