0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 10:03

Ознака: Бајруш Мјаку

Премиера на документарецот за Бајруш Мјаку во Тетово

Долгометражниот документарен филм „101 улога 102 живота, Бајруш Мјаку“ во режија на Филип Херин, посветен на актерот Бајруш Мјаку, ја имаше својата македонска премиера...