Ознака: Бајден

Трите одлуки на Бајден по преземањето на власта

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден планира да преземе чекори за поништување на некои од контроверзните одлуки на администрацијата во заминување веднаш штом ќе...

Како ќе се справи со климатските промени новоизбраниот претседател...

Новоизбраниот претседател на САД, Џо Бајден, ветува дека ќе создаде јаглеродно неутрална економија до 2050 година, менувајќи многу од извршните наредби на Доналд Трамп Џо...

Бајден е легалист и ќе им се спротивстави на сите прекршители...

Дали новиот претседател на САД ќе има иста позиција со Хаг за прашањето на воените злосторства на ОВК Какви ќе бидат американските политики кон актуелните судски...

Џим Кери и Алек Болдвин како Бајден и Трамп

Холивудските ѕвезди Алек Болдвин и Џим Кери се појавија во новиот скеч на шоуто „Во живо во сабота навечер“ на телевизијата СНЛ, во кој...

Анкети: Трамп и Бајден во тесна трка за Белата куќа

Американскиот претседател Доналд Трамп се изедначи со веројатниот демократски противкандидат во трката за Белата куќа, Џо Бајден, според најновите анкети. Според резултатите од анкетата...

Од Белата куќа го преместиле записникот од разговорот меѓу Трамп и...

Белата куќа денес призна дека претставниците на администрацијата на Трамп наредиле преписот од неговиот разговор со украинскиот претседател да се премести во посебен систем...

Watch Gintama Episode 200 (https://animeheaven.pro/m/pDo/ep-200) at AnimeHeaven boruto anime heaven

Sword Art Online Alicization War of Underworld (https://animeflix.nl/m/Dg4J) Episode 12 at ANIMEFLIX animeflix my hero academia movie