3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 20:59

Ознака: Бајден – Путин

Самитот Бајден – Путин во Женева меѓу очекувањата и можностите

На какви сѐ теми ќе разговараат двајцата најмоќни политичари во светот, рускиот претседател Владимир Путин и неговиот американски колега Џо Бајден, беа актуелностите што...