31.8 C
Skopje
25.6.2021 - 12:06

Ознака: батинци

Опожарен „мерцедес“ во Батинци

Изутринава, во 3.10 часот, во СВР Скопје било пријавено дека во скопското село Батинци било опожарено возило „мерцедес“, сопственост на Х. К. (33). Извршен...

Во камион на 22-годишник биле пронајдени 70 мигранти

Кривични пријави против 22-годишниот Е. С. од скопското село Батинци и уште едно лице се поднесени поради сомнение дека сотирле кривично дело шверцување мигранти,...

Ограбен таксист во Батинци

Педесет и петгодишен скопјанец пријавил дека во селото Батинци две лица што тој ги превезувал со такси-возилото со закана му одзеле пари и накит. Се...

Маж хоспитализиран откако бил претепан од три лица

Жител од село Батинци бил физички претепан од три лица, по што е хоспитализиран, соопшти МВР. Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 19:20 часот...