10.3 C
Skopje
21.2.2020 - 17:28

Ознака: баталјони

Новите баталјони и ескадрили

Сите последни показатели и примери поврзани со тактичките геополитички маневри во трката за превласт меѓу големите сили мора со внимание да се следат од...