-1 C
Skopje
23.2.2019 - 18:46

Ознака: барселона

Итен состанок во Реал Мадрид

Раководството на актуелниот европски фудбалски шампион Реал Мадрид за вечер во 19 часот свика итен состанок на кој ќе биде донесена конечна одлука за...

„Ел класико“ е првиот спортски настан вреден осум милијарди долари!

Според „Форбс“, вредноста на Реал изнесува 4,08 милијарди, а на Барселона 4,06 милијарди долари Барселона - Реал, „Ел класико“, дуел меѓу двата најдобри, најпопуларни, најбогати...

Дембеле незадоволен од минутажата во Барселона

Напаѓачот на Барселона, Усман Дембеле, може да го напушти тимот во најблискиот трансфер рок, доколку не добие повеќе минути на теренот. Дваесет и едно годишниот...

ФИФА не дозволува средбата Жирона-Барселона да се игра во САД

Советот на ФИФА нема да дозволи средбата од 21-от круг од шампионатот на Шпанија оваа сезона меѓу Жирона и Барселона да се одигра во...

Барселона и Нејмар ги продолжуваат судските битки

Барселона и Нејмар продолжуваат со судските битки и во позадина на ова, евентуалното враќање на Бразилецот на „Камп Ноу“ се чини малку веројатно, тврди...

Нејмар незадоволен во ПСЖ, сака да се врати во Барселона

Најскапиот фудбалер на светот Нејмар е незадоволен во Пари Сен Жермен и е подготвен да се врати во Барселона, тврди шпански „Мундо Депортиво“. Како што...

Барселона сака да го ангажира Ивановиќ

Шпанскиот шампион Барселона сака во јануари да го ангажира српскиот одбранбен фудбалер Бранислав Ивановиќ, објави „Мундо Депортиво“. Како што е наведено, Каталонците во Ивановиќ гледаат...

„Барселона“

Фреди Меркјури имаше глас како ниеден друг пејач на светот. Неверојатната боја и моќ на гласот и опсегот од четири октави (просечниот школуван пејач...

Илјадници луѓе демонстрираа во Барселона за единството на Шпанија

Илјадници лица денеска учествуваа во демонстрациите во центарот на Барселона по повод националниот празник на Шпанија, за да покажат дека се против сепаратистичките каталонски...

Дерби во Лондон и во Неапол

Тотенхем - Барселона е дербито на 2-то коло во групите од А до Д во фудбалската Лига на шампионите, вечерва. Наедно, тоа ќе биде...