Ознака: барселона

Дембеле со последно предупредување од капитените на Барселона

Капитените на Барселона – Лионел Меси, Серхио Бускетс, Жерар Пике и Серхи Роберто упатиле последно предупредување до Усман Дембеле за неговото однесување и непочитување...

Компани би можел да се пресели на „Камп Ноу“ без отштета?

Барселона би можела во своите редови да го доведе дефанзивецот на Манчестер Сити, Венсан Компани без исплата на обештетување, објави „Сан“. Каталонците веќе имале прелиминарни...

Виља потврди за трансферот во Јапонија

Поранешниот напаѓач на Барселона, Давид Виља, потврди дека ја продолжи кариерата во јапонски Висел Кобе. Триесет и шест-годишниот Шпанец ќе се приклучи на Андрес Иниеста...

Само Барселона има спортисти со просечна плата од над 10 милиони...

Во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) вечерва треба да се одиграат преостанатите осум натпревари од петтата рунда во групите А, Б, Ц и Д....

Гигантите вечерва во потрага по бодовите за осминафинале

Со победи, можеби и со ремија Ајакс, Баерн, Бенфика, Манчестер сити, Реал, Јувентус и Манчестер јунајтед, вечерва може да обезбедат пласман во осминафиналето сезонава...

Валверде: Треба да најдеме начин да му помогнеме на Дембеле

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде, изјави дека Каталонците треба да најдат начин да му помогнат на Усман Дембеле. Младиот напаѓач има проблеми со дисциплината,...

Барселона треба да и плати 40 милиони на Борусија Дортмунд ако...

Барселона ќе мора веднаш да и плати 40 милиони евра на Борусија Дортмунд, доколу реши да го продаде Усман Дембеле во јануарскиот трансфер период,...

Дембеле зависен од видео-игри

Шпанскиот шампион Барселона е загрижен дека Усман Дембеле има развиено зависност од видео-игри и се сомнева дека токму ова е причината за неговото неодамнешно...

Гризман: Многу беше тешко да се одбие Барселона

Напаѓачот на Атлетико, Антоан Гризман, призна дека одлуката да остане во Мадрид не ја донел веднаш, откако добил понуда од Барселона да се пресели...

Вардарци на поправен во Барселона

Единствената почетна предност на Вардар пред овој дуел (барем статистички) е неговата одбрана, која е најдобра во групата А, со само 189 примени гола,...