25.4 C
Skopje
18.7.2019 - 11:39

Ознака: барселона

Лион пресилен за Барселона, Андонова европски вицепрвак

Во финалето на женската Лига на шампиони во Будимпешта, Лион ја совлада Барселона (4-1), тимот на македонската интернационалка Наташа Андонова Македонската фудбалска интернационалка во дресот...

Андонова со Барселона атакува на европската титула

Во денешното финале во Будимпешта, Барселона се среќава со бранителот на титулата и петкратен шампион, француски Лион Македонската интернационалка, Наташа Андонова, ќе биде дел од...

Ливерпул ја декласира Барселона и повторно е во финалето на ЛШ

Во возбудлив натпревар на „Енфилд“, Ливерпул ја совлада Барселона со 4-0 и ја анулира негaтивата од 0-3 од првиот меч, по што втора година...

Барселона фаворит, Вардар посакува реприза на 2017 година

Барселона е голем фаворит, таа беше прва во групата и двапати славеше против нас сезонава, но ние сме Вардар и не се откажуваме до...

Трпеливиот Меси повторно ја направи разликата

Ливерпул играше во стилот на Барселона, отворено, со висок пресинг, напаѓачки, со поголем посед на топката, но не умееше да ги искористи своите шанси....

Чави оди во пензија, ќе заплови во тренерските води

Легендата на Барселона и на шпанската фудбалска репрезентација, Чави Хернандес (39), денеска објави дека ова ќе му биде последната сезона во кариерата. Тој рече...

Меси покажа дека е незапирлив за Англичаните и без да стапне...

Лионел Меси е најзаслужен за убедливата победа на Барселона над Ливерпул од 3-0, со два постигнати гола во вечерашниот меч од полуфиналето на фудбалската...

Анадолу Ефес ја растури Барселона и постави неколку рекорди

Анадолу Ефес славеше кај Барселона со 34 разлика за највисока гостинска победа на еден тим сезонава, со рекордни 102 гостински поена во плејоф од...

Андонова е пред пласман во финалето на ЛШ

Барселона на македонската репрезентативка Андонова го победи на гости Баерн со 1-0 во првиот меч од полуфиналето на Лигата на шампионите за жени. Реваншот...

Ливерпул ги зголеми цените за навивачите на Барселона

Ливерпул реши да ги зголеми цените на влезниците за навивачите на Барселона за реваншот во полуфиналето од фудбалската Лига на шампионите на стадионот „Енфилд“,...