7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 7:40

Ознака: барселона

Роналдињо откри зошто ја избрал Барселона пред Манчестер Јунајтед

Бразилскиот фудбалер Роналдињо откри интересни детали од времето кога го носеше дресот на Пари Сен Жермен. Во 2003 година, тој бил многу близу до трансфер...

Над 50 поврдени во демонстрации во Барселона

Околу 50.000 луѓе синоќа излегоа на протести по улиците на Барселона по апсењето на поранешниот претседател на каталонската регионална Влада, Карлес Пуџдемон во Германија. Демонстрантите...