Ознака: барселона

Барселона го нуди Дембеле и милиони евра за Азар

Барселона планира многу интересен предлог, со што ќе се обиде да го надмине Реал Мадрид во битката за големата ѕвезда на Челзи - Еден...

Барселона подготвува доживотен договор за Меси

Барселона подготвува доживотен договор за својата ѕвезда Лионел Меси. Новиот договор на аргентинскиот играч ќе биде понуден на почетокот од 2019 година или најдоцна...

Реал Мадрид е првак, но Барселона е водечка во Европа

За листата на „Грејсноут“ се сметаат резултатите од последните четири сезони, од мечевите во домашното првенство и во купот, како и од средбите во...

Со четири олимпијади во историјата

Лазар Поповски, кој првиот олимписки настап во кајак на диви води го имаше во Барселона 1992 година, потоа уште трипати во низа учествуваше на...

Бускетс останува во Барселона

Шпанскиот репрезентативец Серхио Бускетс ќе потпише нов договор со Барселона, објави Радио Каталонија. Претседателот на Барселона, Жозеп Мариа Бартомеу го убедил 29-годишниот Бускетс да го...

Меси не запира со давањето голови

Зад Меси, кој петти пат ја освојува „златната копачка“ за постигнатите 34 гола (68 поени), сезонава се двајца фудбалери од англиската Премиер-лига, Мохамед Салах...

Хамилтон со пол позиција во Барселона

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон обезбеди пол-позиција пред утрешната трка за Големата награда на Шпанија. Хамилтон на патеката во Барселона извозе со најбрзиот круг од...

Барселона го освои Купот на Шпанија

Барселона го одбрани трофејот и по рекорден 30-ти пат го освои Купот на Шпанија. Во финалето кое се играше на стадионот „Ванда Метрополитано“ во Мадрид,...

Секој што ја победил Барселона од 2007-та до лани играл во...

Откако ја совладале Барселона во некоја нокаут-фаза на ЛШ, финалисти биле Атлетико Мадрид (двапати), Ливерпул и Јувентус, а шампиони станале Манчестер јунајтед, Интер, Челси...

Почна да се пополнува мозаикот за новата ЛШ

Пласман за групната фаза за следната сезона уште сега обезбедија Барселона, Атлетико, Баерн, Манчестер сити, Јувентус, Наполи и ПСЖ, а според моментните табели можни...