4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 19:59

Ознака: барселона

„Барселона“

Фреди Меркјури имаше глас како ниеден друг пејач на светот. Неверојатната боја и моќ на гласот и опсегот од четири октави (просечниот школуван пејач...

Илјадници луѓе демонстрираа во Барселона за единството на Шпанија

Илјадници лица денеска учествуваа во демонстрациите во центарот на Барселона по повод националниот празник на Шпанија, за да покажат дека се против сепаратистичките каталонски...

Дерби во Лондон и во Неапол

Тотенхем - Барселона е дербито на 2-то коло во групите од А до Д во фудбалската Лига на шампионите, вечерва. Наедно, тоа ќе биде...

Бартомеу: Вратата за Гвардиола е секогаш отворена

Претседателот на Барселона, Џозеп Марија Бартомеу, рече дека вратата на „Камп Ноу“ за Пеп Гвардиола е отворена во случај тој да одлучи да се...

Барселона очекува 960 милиони евра приходи

Шпанскиот фудбалски клуб Барселона очекува оваа сезона да има 960 милиони евра приходи, а до 2021 година таа сума да биде над милијарда евра. Лидерите...

Бускетс останува на „Камп Ноу“

Играчот од средниот ред на Барселона, Серхио Бускетс потпиша нов договор со клубот, според кој тој ќе остане на „Камп Ноу“ до летото 2023...

Барселона се надева на потписот на Погба

Шпанскиот шампион Барселона е заинтересирана за купувањето на фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, тврди „Мирор“. Скаути на каталонскиот клуб ќе го...

Барселона не може да ги исполни барањата на Ракитиќ

Претседателот на Барселона, Јосеп Марија Бартому, соопшти дека клубот не е подготвен да ги задоволи барањата на играчот од средниот ред, Иван Ракитиќ. Претходно, хрватскиот...

Почнува „поделената“ ЛШ – мечеви од 18.55 и од 21 часот

Првпат натпреварите ќе се играат во два термина, наместо како досега стандардно од 20.45 ч., па 64-та сезона на најсилното фудбалско клупско натпреварување ќе...

Реал и Барселона најмногу „се дружат“ со белата точка

Шпанските гиганти досега во ЛШ шутнале по 42 пенала, а Реал Мадрид и Арсенал примиле најмногу голови од 11 метри, по 23 Реал Мадрид и...