7.2 C
Skopje
22.11.2019 - 9:51

Ознака: Бари

Бари, Авелино и Чезена исфрлени од Серија Б

Новата сезона во Серија Б ќе почне на 24 август и ќе има вкупно 38 кола, што значи во секое коло по еден клуб...

„Би џиз“: добрите момци на поп и дискомузиката

„Би џиз“ е австралиско музичко трио формирано во 1958 година, кое го сочинуваат браќата Бари, Робин и Морис Гиб. Заштитен знак на оваа група...