Ознака: Барбадос

Ријана прогласена за национална хероина на Барбадос

Музичката суперѕвезда Ријана вчера, во нејзиниот роден град Бриџтаун, како дел од прославата на националниот празник на Република Барбадос, беше прогласена за национална хероина...

Барбадос од утре станува најновата република во светот

Барбадос се подготвува утревечер да ги прекине врските со британската монархија, но наследството од неговото понекогаш брутално колонијално минато и влијанието на пандемијата врз...

Ријана подготвува готвач со најубавите рецепти од Барбадос

Ријана претстојниот Божиќ ќе го мине на островот Барбадос, каде што е родена. - Важно е да бидете со семејството и со пријателите. Чувствувам неверојатен...