16 C
Skopje
23.10.2020 - 14:27

Ознака: барање

РКЕ: Барањето на ВМРО-ДПМНЕ архивирано по стандардна процедура

Денес пред Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги се одржа протест од страна на ВМРО-ДПМНЕ, при што нивните претставници доставија писмено барање до...

Директорите на училиштата до 10 септември треба да достават барања за...

Министерката за образование Мила Царовска на денешната прес-конференција информираше дека на владина седница е усвоен планот за започнување на учебната 2020/2021 година, под посебни...

Бронхитис – честа причина за барање медицинска помош во зимскиот период!

Ризикот од појава на бронхитис е најголем во зимскиот период, кога времето е студено и влажно, во комбинација со загадениот воздух и долгиот престој...

Косовските партии со барање до Еди Рама

Најголемите партии на косовките Албанци бараат од премиерот на Албанија Еди Рама да го откаже самитот на Албанија, Македонија и на Србија, кој треба...

Косово го повлече барањето за прием во Интерпол

Премиерот во оставка на Косово, Рамуш Харадинај, денеска испрати писмо до Собранието на Интерпол во кое се вели дека Приштина ја повлекува својата апликација...

Адвокатката на Јанева со барање за укинување на мерката притвор

Нарушувањето на здравјето на поранешната јавна обвинителка Катица Јанева, како и префрлањето на предметите во редовното обвинителство најверојатно ќе бидат двата аргументи на нејзината...

ЈО ќе го разгледа барањето на Јанева

Јавното обвинителство на Република Македонија ќе го разгледа барањето на специјалната обвинителка Катица Јанева, којa е во притвор, за префрлање на сите истраги и...