Ознака: бараж

Во Скопје се трасира патот за Полска и за Шведска

Оптимизмот во македонскиот табор е присутен, но и фактот дека претстојат долги 60 минути до посакуваната цел - осмиот настап во низа на СП РАКОМЕТ...

Томовски: Со нови системски решенија Македонија има потенцијал многу почесто да...

Македонија има фантастичен потенцијал и со поставување на систем, организација и инвестирање би можела многу почесто да создава фудбалери како што се Дарко Панчев,...

Ристовски: Македонското сонце го огреа светскиот фудбал

Капитенот Стефан Ристовски со симболична порака за два милиона срца на Инстаграм ѝ се заблагодари на нацијата за поддршката што на фудбалската репрезентација на...

Македонија се справи со Роналдо, но Португалецот ја избегна судбината на...

Кристијано Роналдо со Португалија ќе игра во Катар, за разлика од Мохамед Салах (Египет) и Дејан Кулушевски (Шведска) кои во баражот не успеаја да...

Милевски: Момците покажаа дека имаат голем потенцијал да се натпреваруваат со...

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски, им оддаде признание на неговите избраници за прикажаната игра против Португалија (0-2) во вечерашниот решавачки меч за...

Триумфот над Португалија на македонските фудбалери ќе им донесе и пет...

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе ги награди репрезентативците со премија во висина од околу 4,5 милиони евра во случај да обезбедат пласман на...

Враќањето на „кралот“ за дуелот со Македонија го израдува Роналдо

Кристијано Роналдо изрази задоволство од враќањето на искусниот одбранбен фудбалер Пепе во составот на Португалија за утрешниот меч против Македонија во Порто, за пласман...

„Сакаме на светско“ – македонските фудбалери пречекани со песни и овации...

Македонските фудбалски репрезентативци вечерва беа поздравени од бројните навивачи собрани на плоштадот „Македонија“ во Скопје, на приредениот пречек за „црвено-жолтите“ по синоќешната сензационална победа...

Трајковски: Шутнав со последните сили, судбината вмеша прсти

Стрелецот на победоносниот гол против Италија, Александар Трајковски, изјави оти судбината посакала тој да ѝ донесе сензационална победа на македонската репрезентација над Италија (1-0)...

Патот на Македонија кон Катар е исполнет со чуда

Синоќешната победа во Палермо над Италија е второто чудо кое го приредија македонските  фудбалски репрезентативци во тековните квалификации за Светското првенство во Катар,  откако...