Ознака: барабан

Македонија од третиот барабан ќе ги чека ривалите

Македонија нема да може да се најде во групите Е и Ф, кои ќе играат во Братислава и Кошице, оти таму од третиот барабан...

Металург од првиот барабан чека противник

Металург е во посилниот барабан, во кој се и Магдебург, Левен, Шамбери, Силкеборг, Фуксе Берлин, Ла Риоха..., а можни противници во 3. коло од...

Кадетите се во третиот барабан за денешната ждрепка за СП

Машката кадетска ракометна репрезентација на Македонија, денеска, по ждрепката во Базел, ќе ги добие противниците за претстојното Светско првенство, кое од 6 до 18...

Кадетите во третиот барабан

Светската ракометна федерација (ИХФ) го објави распоредот на барабаните во пресрет на ждрепката за претстојното Светско првенство (СП) за кадети, што годинава ќе се...

УЕФА ги одреди носителите за идната сезона во ЛШ

Во првиот барабан ќе бидат прваците на Шпанија, Англија, Италија, Германија, Франција и на Русија, како и победниците сезонава во ЛШ и во ЛЕ Шампионите...

Македонија од петтиот барабан ќе чека противници за пласман на ЕП

На полуфиналистите на нациите им е гарантирано играње во групи со по пет репрезентации, за да имаат слободни термини во јуни за мечевите од...

Помалку земји ќе играат во ЛШ

До синоќа место во групната фаза обезбедија тимови од 14 земји, а тој број најмногу би можел да биде 16, што, секако, би било помалку...