-4.2 C
Skopje
24.1.2022 - 3:13

Ознака: барабани

Македонија во два втори барабани со различна „тежина“

За ждрепката за баражот за СП, Македонија е во вториот барабан, со силни можни ривали. Во квалификациите за ЕП 2022, пак, Македонија е, исто...

Воените барабани се слушаат од три страни

Состојбата со односите меѓу најголемите светски сили сѐ уште е далеку од конечното решение. А какво ќе биде тоа решение, никој не може да...