Ознака: банкомат

Жена незаконски користела дебитна картичка и вадела пари од банкомат

Педесетгодишна жена од Македонска Каменица неовластено користела банкарска картичка и извадила пари од банкомат соопшти полицијата. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава...

Четири лица украле банкомат од маркет во Аеродром

Четворица крадци по кои се трага успеале да украдат цел банкомат од маркет во населбата Аеродром. „На 11.07.2021 околу 04.00 часот во Полициска станица Аеродром,...

Приведени крадци што украле пари од банкомат

СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ја расчисти тешката кражба која на први минатиот месец беше извршена од банкомат, поставен во маркет во Гостивар...

Тројца руски државјани обвинети за обид да ограбат банкомат во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против три лица, државјани на Руската Федерација, за тешка кражба од член 236 став 1 точка 1...

Експлозија во Загреб, разнесен банкомат

Во Нов Загреб рано утрово одекна експлозија, што ги вознемири станарите од овој дел од градот. Експлозијата се случи околу 5 часот, а разнесен е...

Со туѓа кредитна картичка, кавадарчанка од банкомат подигнала над 79.000 денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против 34 годишна жена со иницијали Р.Ѓ. од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за...

Четиринаесетгодишник запалил банкомат во Тетово

Четиринаесетгодишник од тетовското село Отушиште е осомничен дека во два наврата запалил банкомат во Тетово. Против малолетникот СВР Тетово поднесе кривична пријава поради постоење основи...

Стаорец изел 19.000 долари во бакомат во Индија

Стаорец или повеќе стаорци влегле во банкомат во североисточна Индија и изеле банкноти во вредност од 19.000 долари. Полицискиот надзорник од градот Тинсукија изјави дека...