1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 20:03

Ознака: бандера

Работник загина во Скопје, врз него паднала бандера

Четириесетгодишен маж загина на работното место во фирма во Скопје. Според информациите на МВР, вчера околу 09 часот во полиција било пријавено дека во фирма...

Возач изгубил контрола и удрил во бандера, повредени две лица

Дваесет и едногодишен скопјанец е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила во Скопје. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера во 11...

Косовец загина во Скопје – со автомобил удрил во бетонска бандера

Државјанин на Косово вчера попладне починал кога изгубил контрола над возилото и удрил во бетонска бандера на булеварот „Никола Карев“ во Скопје. Полицијата соопшти дека...