10.8 C
Skopje
23.4.2019 - 10:28

Ознака: банани

Ќе останеме без банани, решението нема да ви се допадне

Неодамна светската наука се соочи со проблем на габички кои предизвикуваат „панамска болест“, која ги напаѓа плантажите со банани ширум светот, која се заканува...

Кои видови овошје имаат најниска, а кои највисока содржина на шеќери?

Ако внимавате на вашата исхрана, особено на внесот на јаглехидрати, важно е да знаете колкаво количество шеќери внесувате во текот на денот. Тоа значи...

Откриен контејтер полн со банани и кокаин

Цариници во Бар откриле голема количина на кокаин при контролира на контејнери со банани испорачани од Еквадор, објавија црногорските медиуми.  Радио-телевизија Црна Гора наведе дека...