7.8 C
Skopje
6.12.2021 - 22:13

Ознака: балос

Невремето „Балос“ предизвика проблеми во Грција, делови на Атина под вода

Силниот дожд и новото невреме „Балос“ што ја зафати Грција, предизвика проблеми во повеќе делови на земјата, а жителите на Атина, со порака од...