Ознака: балкон

Русија го забранува пушењето на балкони

Наскоро во Русија на сила ќе стапи нов закон, кој ги изненади пушачите. Поточно, како што пренесе Би-би-си, владата објави нов закон со кој ќе...

Како да направите најдобар избор за балконско цвеќе

Во висококатниците и заедничките згради, балконите и терасите се единствено место каде што може да се одгледува цвеќе на отворен простор. Балконите и прозорците со...

Градски спорт број еден – фрлање ѓубре од балкон во контејнер

Огромното количество насобран отпад во дворот на студентскиот дом „Пелагонија“ во општината Кисела Вода крена тревога од највисок степен помеѓу граѓаните. Критиките на социјалните...

Гостиварка паднала од балкон додека поправала ролетна

Гостиварка завршила на скопските клиники со тешки повреди на главата откако паднала од балкон. Според СВР Тетово, педесетгодишната У.Ј, вчера околу 16 часот и 30...

Дете паднало од балкон во Куманово

Едногодишно дете од Куманово паднало од балкон, по што е пренесено во кумановскиот здравствен дом, а оттаму на клиниките во Скопје. Министерството за внатрешни работи...

Направете го вашиот балкон мала цветна градина

Секој балкон ќе блесне со убавина и живост доколку во овие пролетни и топли денови го разубавите и освежите со неколку различни вида саксиско...