11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 3:22

Ознака: Балканијадa

Голем успех на џудистите на Балканијадaта во Кавадарци

Македонската репрезентација освои вкупно 10 медали, со злато поединечно се закити Анастасија Качаниклиќ, а сензационален резултат македонските џудисти остварија во дисциплината микс-екипно, каде што...