Ознака: Баку

Павлов го преполови патот до Токио, напредуваше 22 места

Остануваат уште шест турнири во Премиер-лигата и ЕП, така што може уште многу да напредувам на олимписката листа, вели Павлов, кој сега е на...

Предлог-законот за охридскиот регион остава простор за понатамошно уништување на природното...

Предлог-законот за управување со природното и културното наследство во охридскиот регион отвора простор за носење штетни одлуки и понатамошно уништување на единственото УНЕСКО подрачје...

Прво финале на ЛЕ во Азербејџан и прво со ВАР

Мечот Челси - Арсенал ќе се игра в среда, 29 мај (21 часот), на Олимпискиот стадион во Баку, кој има капацитет од околу 70.000...

Руски авион принудно слета во Баку поради сомнеж за поставена бомба

Патнички авион на руската авикомпанија „Урал Ерлајнс“ на лет од Доха до Москва, денеска принудно слета на аеродромот во азербејџанскиот главен град Баку, поради...

Изгаснат пожарот во кулата на Трамп во Баку, едно лице хоспитализирано

Пожарот што ја зафати кулата на Трамп во Баку, главниот град на Азербејџан, е изгаснат, пренесуваат руските медиуми. Едно лице во тешка состојба е хоспитализирано поради...

Пожар во кулата на Трамп во Баку

Во главниот град на Азербејџан избувна пожар во кулата на Трамп, а сите улици кои водат до зградата се блокирани, пренесуваат руските медиуми. Зградата, која...

Следува возбудливата градска трка во Баку

Ова ќе биде трета трка во Баку, каде што со 6.003 метри патеката е втора најдолга во Ф1-серијата (зад „Спа“) и главно се вози...