18.6 C
Skopje
19.7.2019 - 0:09

Ознака: Бакингемска палата

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската палата во Лондон под сомнение дека носел пиштол за електрошокови бил всушност холандски турист со приврзок за клучеви. Осомничениот...

Бакингемската палата бара мијач на садови за годишна плата од 22.000...

Бакингемската палата објави оглас за мијач на садови на сајтот „Ројал хаусхолд“. Новиот член на персоналот во кујната годишно ќе заработува 22.000 евра, а...

Кордон околу Бакингемска палата, уапсен маж поради сомнително возило

Лондонската полиција уапси едно лице, а околу Багингемската палата е поставен кордон, откако во близина било паркирано едно сомнително возило. Маж на возраст од 30...