32.8 C
Skopje
31.7.2021 - 11:49

Ознака: Баиба Скриде

Славната Баиба Скриде солистка на Филхармонија

Симфонискиот концерт „Нов свет“ на Македонската филхармонија, на кој како солистка ќе настапи врвната виолинистка од Летонија, Баиба Скриде ќе се одржи в среда,...