Ознака: базен

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се...

Се излеа базен на висококатница за време на земјотресот во Манила

Филипини вчера ги погоди силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтер, поради што се тресеа многу згради а жителите панично бараа место...

Велешани ќе добијат нов затворен пливачки базен, а постоечкиот отворен ќе се реконструира

Градоначалникот Аце Коцевски  денеска информираше дека новиот  затворен  пливачки  базен ќе биде лоциран во непосредна близина на постоечкиот градски базен, на самиот влез од северната страна каде во...

Младите од Кичево уште едно лето поминаа без водени задоволства

Судбината на младите од Кичево при два базени да останат на суво ги следеше и ова лето и единствено од високите температури можеа да...

Базени од сништата

Некои од најубавите базени сместени во познатите туристички дестинации низ светот, што се одликуваат со иновативен дизајн и луксуз, се прикажани во серијалот на...

Базен во дворот – идеална летна релаксација

Доколку сте љубител на пливањето или на одмарањето покрај базен, веројатно сте си замислувале еден ден да имате свој базен. Меѓутоа, ако дворот ви...

Базенот Аеродром се отвора утре

Базенот Аеродром утре ќе биде отворен и за таа цел влезот за сите посетители ќе биде бесплатен.  Овој базен ќе биде отворен секој ден, од...

Ќе проработи ли годинава Градскиот базен во Штип

Штипскиот градоначалник, Благој Бочварски понуди решение за активирање на Градскиот базен, во текот на летните горештини. Тој денеска изјави дека и покрај тоа што...