20.8 C
Skopje
15.6.2021 - 16:08

Ознака: базен

Делото на Хокни со базен продадено за 27,4 милиони евра

Делото „Сплеш“ на Дејвид Хокни, една од неговите најкарактеристични слики со базен, е продадено за 23,1 милиони фунти (27,4 милиони евра) во аукциската куќа...

Поставен камен темелник за изградба на затворен пливачки базен

Денеска во Битола, во присуство на голем број спортисти и спортски работници беше поставен камен темелникот за изградба на затворен пливачки базен, кој ќе чини 43...

Камен-темелник на нов затворен базен во Кичево

Кичево ќе добие нов затворен базен во кругот на училиштето „Санде Штерјоски“ и детската градинка „Ластовички“. Во присуство на министерот за економија Крешник Бектеши,...

Почна реконструкцијата на базенот во Струга, се очекува да биде отворен...

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, го најави почетокот на реконструкцијата на базенот во Струга. Тој рече дека ова е еден...

Осумгодишно девојче од Скопје се удавило во базен

Синоќа во комплексот клиники „Мајка Тереза“ било донесено починато осумгодишно девојче од селото Бардовци, Скопско. Девојчето, како што јави МВР, околу 21.15 часот се удавило...

Базен во дворот

Доколку сте љубители на пливањето или на одмарањето покрај базен, веројатно сте си замислувале дека еден ден ќе имате свој базен. Меѓутоа, ако дворот...

Петгодишно девојче се удави во базен на скопски ресторан

Во скопската полиција во вечерните часови на 26 јуни било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче. Девојчето со брза...

Детската игра се претвори во трагедија

Во очекување на нови дополнителни информации за утринската трагедија на базенот „Довлеџик“ на излезот од Битола, неофицијално добивме нови поединости од присутните на немилиот...

Се удави 14-годишно девојче во Битола

Летните горештини ја зедоа првата жртва во Битола. Според сведочење на присутните, 14-годишно девојче се удавило денеска на базенот „Довлеџик“ во Битола. Засега не се...

Се излеа базен на висококатница за време на земјотресот во Манила

Филипини вчера ги погоди силен земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтер, поради што се тресеа многу згради а жителите панично бараа место...