5.8 C
Skopje
28.1.2022 - 16:30

Ознака: базен

Цела Македонија е сведена на еден мал базен

Пливачкиот маратонец Евгениј Поп Ацев за ситуацијата со затворените базени На ниво на Скопје потребни ни се барем три-четири базени. Државата би требало излезе во...

Стефановски: Професионалното пливање во Македонија е сведено на импровизација

Базените во целиот свет се објекти од јавен интерес и секаде се поддржани од државата, за разлика од кај нас, каде што државниот базен...

Во Дубаи отворен најдлабокиот базен за нуркање

„Дип дајв Дубаи“ е најдлабокиот базен за подводно нуркање во светот, длабок 60 метри, кој е отворен неодамна. Дубаи е туристички и деловен центар со...

Залутан куршум падна во базен во викендичка во Драчево

Скопјанец пријавил во полиција дека залутан куршум завршил во неговиот базен во Драчево. Според информациите на МВР, вчера во 15,45 часот М.А.(45) од Скопје пријавил...

Њујорк го добива својот прв „пловечки“ базен

Изградбата на пловечкиот базен во Њујорк е проект на кој се работи веќе десет години, а сега е официјализирано дека локацијата на овој уникатен...

Во Полска се отвори најдлабокиот базен во светот

Најдлабокиот базен во светот со пад од 45,5 метри, наменет за нуркачи, беше отворен недалеку од Варшава. Базенот е наречен „Дипспот“ и е полн...

Прекината изградбата на затворениот базен во Битола

Изградбата на затворениот базен во ОУ „Даме Груев“ која стартуваше во февруари годинава е прекината. На локацијата каде се гради базенот веќе подолго време...

Расказот „Базен“ на Томислав Османли во солунската ревиjа „Енекен“

Во најновиот 51. број на авангардната ревија за култура и уметност „Енекен“ од Солун, кој деновиве се појави од печат, е публикуван расказот „Базен“...

Министерството за здравство апелира да се почитуваат протоколите за плажите и...

Во пресрет на продожениот викенд и со оглед на зголемениот број посетители во туристичките места низ државата, Министерството за здравство апелира да се почитуваат...

Базенот во Виница затворен поради организирање забави

Пазарните инспектори го запечатија влезот на базенот во Виница, за кој претходно поднесоа кривична пријава, бидејќи сопственикот организираше забава и покрај забраната која е...