24.8 C
Skopje
3.8.2021 - 10:40

Ознака: базени

Успеа ли Вухан да ја надмине корона-кризата?

Кинескиот град каде што првпат беше регистриран новиот коронавирус пред неколку месеци изгледаше како град на духови, а сега е домаќин на фестивали ОД ПРАЗНИ...

Лето во Скопје – базени, плажи, игранки

Знаете ли каква интересна анегдота постои за маџирмаалци? Секое дете што ќе се роди, најпрвин го капат во Вардар. Тие се деца на реката,...

Воздржете се од полнење базени

„ВОДОВОД И КАНАЛИЗАЦИЈА“ СО АПЕЛ Актуелната состојба со коронавирусот, затворањето на границите и немањето можност за заминување на одмор во прекуграничните туристички дестинации ги принудија...

Маалско разладување

Високите тропски температури се причината поради која сите, па и најмладите, бараат разладување. Базените, секако, се решение за тоа, особено за учениците на кои...

За скопјани што летово останаа во градов, базените се спас од...

Сонце, пеколни температури, жежок асфалт се карактеристиките на едно скопско лето. Многумина што немаа можност да заминат некаде на одмор и останаа цело лето...

Евакуирани посетители на базени во Нови Сад

Посетители на отворени базени на новосадското Сајмиште се евакуирани денеска, јавија локални медиуми. Причина за тој потег на полицијата е најверојатно проблеми со количината на...

Базени меѓу џиновски пирамиди

Во Копенхаген ќе се гради аква-центар со многу смела и необична архитектура - вода заградена со големи пирамиди, односно базени што ќе бидат поврзани...