11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 2:22

Ознака: Баер

Баер ќе игра во финалето, во обид по 27 години да...

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Фудбалерите на бундеслигашот Баер се првите финалисти во Купот на Германија сезонава, откако во полуфиналето го совладаа четвртолигашот Сарбрикен, со 3-0. За...

Баерн победи, се доближи до титулата, но пропушти да игра за...

ФУДБАЛ - ГЕРМАНИЈА Борусија Менхенгладбах во 1975 година и Штутгарт во 2003 година имаа по 16 меча во низа без да води противникот, а Баерн...

Тричковски даде гол, но АЕК Ларнака загуби од Баер

Иван Тричковски во капитенска улога го постигна водечкиот гол за АЕК Ларнака во 25-та минута (во составот беше и Даниел Мојсов), но тоа не...

Интернационалците на мегдан со Андерлехт, Арсенал, Челси, Баер…

Тимовите на македонските репрезентативци Елиф Елмас и Аријан Адеми, Фенербахче, односно Динамо Загреб ќе играат меѓу себе во Лига Европа, во групата Д, во...