Ознака: Баерн

Архитектот на незапирливиот Баерн ја круниса сезоната со пехарот на Лигата...

Баерн Минхен стана европски првак по шести пат, освојувајќи ја фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) на импресивен начин, со победи во сите 11 одиграни...

Отфрлениот талент од Премиер-лигата стана ѕвезда во европскиот поход на Баерн

Серж Гнабри (24) денес можеше да биде ѕвезда на англиската Премиер-лига, но неговиот фудбалски пат исполнет со свиоци го одведе до Баерн каде што...

Вечерта на рекорди на Баерн и помрачувањето на Барселона означија крај...

Баерн ја наполни мрежата на Барселона совладувајќи ја со убедливи 8-2 во мечот што го одбележаа повеќе индивидуални постигнувања на фудбалерите на германската екипа,...

Барса пред тежок испит

Барселона - Наполи и Баерн - Челси се последните два осминафинални реванш- натпревара во Лигата на шампионите (ЛШ) по што ќе се комплетираат тимовите...

Шампионско славење на Баерн на празен стадион

Баерн го совлада Вердер со 1-0 и стана вториот тим што освојува осум последователни титули во една од петте најдобри лиги на Европа, по...

Баерн утре може да ја освои јубилејната 30-та титула

Баерн е на два бода до освојување на јубилејната 30-та титула фудбалски првак на Германија, а осма во низа, откако во 31-то коло дома...

Неколку тима во игра за тројна круна

ФУДБАЛ Шанси за високи натпреварувачки резултати сезонава, три трофеја во една сезона (првенство, домашен куп и Лига на шампионите) имаат Баерн, Јувентус, ПСЖ, Наполи и...

Флик како Гвардиола, Баерн сѐ поблиску до осма титула во низа

Лидерот Баерн направи голем чекор кон освојување на титулата во фудбалската Бундес-лига, победувајќи ја во дербито на гости второпласираната Борусија Дортмунд со 1-0, со...

Се­ко­ја кри­за да­ва и мож­ност

Постои забавување на животот. И фудбалот треба да се справи со тоа на примерен и на дисциплиниран начин. Кога ќе дојде време, се разбира,...

Ќе се игра, но само ако се создаде еден вид посебен...

Мора да се размисли како да бидат во можност да играат играчите и клубовите на Бундес-лигата. Тие ќе треба да продолжат да живеат под...